Picz Jaremi (ur. 1955) "Punkt" - poz. katalogowa 59

  • Cena wywoławcza: 5 000 zł
  • Estymacja:

akryl, płótno; 100,5 x 100,5 cm

Estymacja 10 000 - 15 000

Proweniencja:

Artysta malarz, grafik, rzeźbiarz. W ostatnich latach znakiem rozpoznawczym jego twórczości jest cykl okręgów o odważnych zestawieniach kolorystycznych (także fluorescencyjnych), emanujących wyjątkową głębią. Na początku lat 80. nawiązał współpracę z galerią Wacława Sucheckiego w Düsseldorfie. Aktywny uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych (za granicą przykładowo w Art Carussel du Louvre w Paryżu, Biennale Cannes, wystawa Salon Societe des Artistes Independantes w Grand Palaise w Paryżu czy ekspozycja Joy de Vivre w Menagio Lace Como we Włoszech). Za swoją pracę twórczą uhonorowany m. in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodą International Prize Caravaggio i nominacją do nagrody Maser of Art magazynu ART International Contemporary Magazin.