Pędziałek Leonard (ur. 1949) "Improwizacja IV" - poz. katalogowa 57

  • Cena wywoławcza: 1 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 2018

litografia, druk cyfrowy, papier; 77,2 x 55,5 cm;

sygn., dat. i opisana u dołu: 2/5/2018  Improwizacja IV” Leonard Pędziałek;

monogram wiązany p. d.: LP

Estymacja 1 500 - 2 000

Proweniencja:

Krakowski malarz, grafik, wielokrotnie nagradzany za swoją pracę twórczą (m. in. dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, stypendysta królestwa Belgii w 1980 roku, stypendysta miasta Krakowa w 2019 roku). Dyplom uzyskał w pracowni litografii prof. Włodzimierza Kunza i wklęsłodruku  prof. Mieczysława Wejmana na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace artysty wzbogacają kolekcje muzealne w kraju i na świecie, a także zbiory prywatne. Zaliczają się do nich Muzeum Narodowe w Krakowie, Galeria Zachęta Warszawa, Centrum Massarel’a w Belgii czy China Printmaking Museum w Guanlan. Leonard Pędziałek aktywnie uczestniczy w działalności wystawienniczej. Ekspozycje prac artysty miały miejsce przykładowo w Kielcach (Międzynarodowe Triennale Litografii - 2015, 2019 rok), na International PrintBiennial w Warnie (2005, 2011 rok) czy na Międzynarodowym Triennale „Małe formy Grafiki” (Łódź, 2005, 2008, 2011, 2014, 2017).