Panek Jerzy (1918-2001) "Niebieski portret"

  • 1 800 zł

  • Datowanie: 1960 r.
  • Technika: akwarela, tusz/papier
  • Wymiar: ok. 23,6 x 18,7 cm

napis na odwrocie: JERZY PANEK, 1960, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (Bn ?) (ołówkiem)

Wybitny grafik w swoim dorobku posiadał także prace malarskie. Delikatne, pełne uroku i klasycznej, prostej linii stanowiły często osobiste szkice, rzadko wystawiane publicznie. Prezentowane portrety pomimo oszczędnej formy i gamy kolorystycznej, charakteryzują się sugestywnością przekazu.

* doliczana opłata droit de suite