Mroczkowski Aleksander (1850-1927) "Motyw z Huculszczyzny"

  • 57 000 zł

  • sygnatura: sygn. p. d.: "A. Mroczkowski"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 78 x 124,5 cm w świetle ramy

- naklejka z 1953 roku: "Nr. 98/76/I. / Przyjęto 19.VI.1953. / Aleksander Mroczkowski: / Motyw z Huculszczyzny. / Ol. pł. Sygnowany. Cena";

- pieczęć (częściowo czytelna): "W. Koller & ... Wien / Silberne …"

Znakomity pejzażysta widoków górskich, drobiazgowo przedstawiał elementy przyrody. Dokładnie zaakcentowane, dodawały realizmu przedstawianym scenom. Prezentowana dekoracyjna praca należy do kanonu dzieł artysty.