Norman Leto (ur. 1980) "Autoportret w słońcu" - poz. katalogowa 53

  • Cena wywoławcza: 9 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 2018

olej, płótno; 130,5 x 150,5 cm;

sygn., dat. i opisany na odwrocie: (PILOT HELP) / AUTOPORTRET SELF PORTRAIT / W SŁOŃCU IN A DIRECT SUN / NORMAN / 2018

Estymacja 16 000 - 25 000

Proweniencja:

Obraz wystawiany:

Norman Leto. Idź i patrz, Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu, 23 kwietnia - 31 maja 2018.

Obraz wymieniany w katalogu:

Norman Leto. Idź i patrz, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, Zabrze 2018, s. 29, poz. 15.

Artysta interdyscyplinarny, który wyraźnie zaznacza swoje miejsce w młodej sztuce polskiej. Zajmuje się malarstwem, filmem, sztukami wizualnymi, animacjami 3D. Tworzy na pograniczu sztuk, kreując własny, niepowtarzalny język artystycznej narracji. Prace Normana Leto należą do zbiorów Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie czy Galerii Arsenał w Białymstoku. Oferowana, sygnowana przez artystę praca zwraca uwagę mocnym kontrastem kolorystycznym. Oryginalne podejście do popularnej tematyki portretowej oraz historia wystawiennicza obrazu warte są uwagi kolekcjonerów.