Lenica Alfred (1899-1977) "W strefie błękitnej" - poz. katalogowa 24

  • Cena wywoławcza: 22 000 zł
  • Estymacja: 28 000 - 35 000
  • Datowanie: 1967 r.
  • sygnatura: sygn. p. g.: "lenica"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "A. Lenica / 1967 / w strefie / błękitnej"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 35 x 32 cm

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)

Żywiołowa gra kolorów w prezentowanej pracy oraz charakterystyczna malarska stylistyka, zaliczają ją do interesujących przykładów obiektów z lat 60. Twórczość Alfreda Lenicy obfitowała w ciągłe poszukiwania w obrębie materii malarskiej i technik pracy twórczej. Artysta czerpał z osiągnięć kubizmu, surrealizmu, taszyzmu, malarstwa informel, aktywnie uczestnicząc w rozwoju powojennej sztuki polskiej.