Łakomski Tadeusz (1911-1988) "Ziemia" - poz. katalogowa 35

  • Cena wywoławcza: 5 000 zł
  • Estymacja:

technika mieszana, płótno; 157 x 103 cm (bez ramy);

- nalepka: BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH / W KRAKOWIE / Tadeusz Łakomski / …wisko właściciela / Adres właściciela [podany adres] / Tytuł dzieła ZIEMIA [zamazany tekst] / Nr porządkowy zgłoszenia W …[?] B / Technika wykonania mieszana - colage / Wymiary: wys. cm 157  szer. cm 103 / Nr leg. Z. P. A. P. 1347 Cena wg k.;

- napis (częściowo czytelny): t. łakomski ZIEMIA … [?] GŁĄB;

- na krośnie: T. Łakomski

Estymacja 7 000 - 10 000

Proweniencja:

Reliefowa kompozycja jest ciekawym artystycznym eksperymentem w zakresie struktury i materii dzieła sztuki. Dużych rozmiarów płótno zwraca uwagę mięsistą fakturą o abstrakcyjnej formie. Łakomski początkowo czerpał z koloryzmu, w latach 50. zwrócił się jednak w kierunku geometryzacji. Oferowana praca to jeden z nielicznych przykładów dostępnego na rynku sztuki strukturalnego dzieła artysty.