Łakoma Agnieszka (ur. 1980) "Adoracja Katarzyny" - poz. katalogowa 55

  • Cena wywoławcza: 1 500 zł
  • Estymacja:

datowanie: 2011

obiekt przestrzenny (lightbox), serigrafia na plexi; 50 x 70 cm;

sygn. p. d.: A. Łakoma

Estymacja 3 000 - 5 000

Proweniencja:

Artystka sztuk wizualnych, autorka przestrzennych obiektów, uprawia grafikę i malarstwo. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktor sztuk plastycznych, w 2012 obroniła doktorat na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2005/2006), laureatka nagród i wyróżnień w konkursach graficznych, przykładowo Nagrody Hommage a Nicolas Schoeffer w Budapeszcie (2013). Prace, które prezentowała na licznych wystawach w Polsce i za granicą, znajdują się w kolekcjach m. in.: Muzeum Grafiki w Shenzhen (Chiny), Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki Duus Safnahús w Reykjanesbear, Magyar Elektrográfiai Társaság w Budapeszcie.