Kubicěk Jan (1927-2013) "Bez tytułu" - poz. katalogowa 48

  • Cena wywoławcza: 1 500 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1988

technika graficzna, papier; 22,1 x 15,3 cm;

opisany l. d.: JanKubicěk1988 / 16/130

Estymacja 2 000 - 2 500 zł

Proweniencja:

Czeski przedstawiciel sztuki konkretnej. Zajmował się malarstwem, grafiką, fotografią, ilustratorstwem. Tworzył w nurcie abstrakcji geometrycznej. Figury przedstawiał w sposób fragmentaryczny, dzięki czemu tworzyły nową jakość, wymykającą się prostym schematom. Istotną rolę w jego twórczości pełniła linia, jako forma graniczna między różnymi częściami malowanych obszarów. Wysoko ceniono prace graficzne Kubicka. Prace artysty zyskały uznanie m. in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Holandii, gdzie znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych.