Kratochvil Antonin (ur. 1947) "Bono"

  • 4 900 zł

fotografia czarno-biała; 29,4 x 39,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: "AKratochvil";
oznaczenie egzemplarza l. d.: "1/10"

Proweniencja:

Antonin Kratochvil persona, Slovart, 2006.

Amerykański fotoreporter pochodzenia czeskiego, laureat licznych nagród, w tym czterokrotnie World Press Photo (w 1998, 1999 i dwukrotnie w 2003 roku), uznany za jednego z najlepszych fotografów świata. Do jego bogatego artystycznego dorobku zaliczają się fotografie reportażowe (np. serie „Haiti”, „Czarnobyl”, „Irak”) czy znakomite portrety sławnych artystów. Niebanalne ujęcia i klasyczne piękno czarno-białych fotografii tworzą specyficzny styl artysty.