Korecki Wiktor (1890-1980) "Chaty w śniegu"

  • 8 000 zł

olej, płótno; 61,5 x 91 cm;

sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI

Proweniencja:

Realistycznie ujęty pejzaż zimowy stał się jedną z malarskich wizytówek Wiktora Koreckiego. W pracach artysty wyróżnia się wrażliwość w posługiwaniu się plamą barwną. Artysta z równą swobodą oddaje piękno skąpanego w słońcu śniegu, jak i ukrytych w cieniu połaci lasu. Sygnowaną, stonowaną kolorystycznie kompozycję ożywia akcent zapalonej lampy widocznej w oknie chaty.