Kałucki Jerzy (ur. 1931) "Prognose"

  • Cena wywoławcza: 4 500 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1999

serigrafia, papier; 78,7 x 58,8 cm w świetle ramy;

sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 1999 (ołówkiem);

napis u dołu: serigraphié (ołówkiem);

opis i oznaczenie egzemplarza l. d.: „Prognose” 9/35 (ołówkiem)

Proweniencja:

Artysta posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej opartej o matematyczną dokładność oraz oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty. Doskonałą egzemplifikacją tych zainteresowań jest oferowana grafika. Widoczne na obrazie łuki - fragmenty koła, pozostają niedomknięte, tworząc nową, kompozycyjną jakość.