Kałucki Jerzy (ur. 1931) "Prognose" - poz. katalogowa 63

  • Cena wywoławcza: 3 500 zł
  • Estymacja: 5 000 - 7 000
  • Datowanie: 1999 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 1999" (ołówkiem)
  • Technika: serigrafia/papier
  • Wymiar: 80,3 x 60 cm

napis u dołu: "serigraphié(ołówkiem);

oznaczenie egzemplarza l. d.: „Prognose” 8/35 (ołówkiem)

Jerzy Kałucki posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej. Budowany jest on w oparciu o matematyczną dokładność, oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty.