Havadtoy Sam (ur. 1952) "Let There Be Love"

  • 67 650 zł

  • Datowanie: 2010 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "Sam Havadtoy / 2010"
  • Technika: technika własna, akryl, płyta
  • Wymiar: 105 x 105 cm

Bibliografia: Attila Nemes „Sam Havadtoy. Only Remember The Future”, Fondazione Mudfima, 2016.

Artysta o węgierskich korzeniach, urodzony w Londynie, przez wiele lat związany z Nowym Jorkiem i tamtejszym środowiskiem artystycznym (m. in. z Yoko Ono, Johnem Lennonem, Davidem Bowie, Andy Warholem, Keithem Haringem). Wpływ na jego twórczość miały zarówno amerykański pop-art, jak i  kulturowa różnorodność Europy Środkowo-Wschodniej. Słynny projektant wnętrz, rzeźbiarz, założyciel Samuel Havadtoy Gallery i Galéria 56, w swoich pracach malarskich poszukuje nowych form wyrazu, łącząc farby akrylowe, tkaniny i grafikę. W subtelnych w formie obrazach, takich jak „Let There Be Love”, artysta umieszcza hasła-manifesty, wzmacniające wartość przekazu.