Halicka Alicja (1894-1975) "Nad brzegiem morza" - poz. katalogowa 27

  • Cena wywoławcza: 10 000 zł
  • Estymacja: 18 000 - 22 000
  • Datowanie: ok. 1926-27 r.
  • sygnatura: sygn. l. d.: "Halicka"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 43 x 31 cm

Literatura: „Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka”, Warszawa 2011, s. 64 (il.).

Obraz wystawiany: „Alicja Halicka (1894-1975) – Retrospektywa”, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011.

Obraz „Nad brzegiem morza” zwraca uwagę pastelową gamą barwną i uproszczoną stylistyką. Pogodna tematyka kompozycji dodaje jej dekoracyjności. Wymienione cechy można określić jako charakterystyczne dla malarstwa artystki na początku lat 20. XX wieku. Alicja Halicka związana z kręgiem École de Paris i środowiskiem intelektualno-artystycznym Paryża, wielokrotnie prezentowała swoje prace w Stanach Zjednoczonych i Europie.