Geppert Eugeniusz (1890-1979) "Oficer kompanii wyborczej Księstwa Warszawskiego"

  • 22 500 zł

  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 70 x 79,3 cm

W malarstwie Eugeniusza Gepperta widoczne są odwołania do twórczości Piotra Michałowskiego czy Juliusza i Wojciecha Kossaków. Bliskie artyście były tematy powstańcze,  batalistyczne. Z upodobaniem przedstawiał wizerunki żołnierzy, motywy z polowań, wyścigów konnych. Jako kolorysta Geppert nadawał plamie barwnej decydujące znaczenie. Profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, we wczesnych obrazach umieszczał postaci jeźdźców na tle pejzażu. To charakterystyczne ujęcie buduje kompozycję oferowanego obrazu.