Dwurnik Edward (1943-2018) "Plac Trzech Krzyży" - poz. katalogowa 32

  • Cena wywoławcza: 22 000 zł
  • Estymacja: 25 000 - 28 000
  • Datowanie: 2018 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. l. d.: "2018 / E. DWURNIK"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2018 / E. DWURNIK / "PLAC TRZECH KRZYŻY" / NR: XI - 906 - 7526
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 46 x 55 cm

Proweniencja:

zakup od artysty

Do obrazu dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.

Czyńska M. Moje królestwo. Rozmowa z Edwardem Dwurnikiem, wyd. Czarne, Wołowiec 2016.

„Łatwiej mi malować, niż mówić. U mnie obraz jest formą wypowiedzi, malarstwo to mój sposób na życie i nie chodzi tylko o to, że to mój sposób zarabiania, nie - malując komentuję rzeczywistość i wyrażam siebie. Tyle.”

Edward Dwurnik

Na popularność wedut Edwarda Dwurnika składają się m. in. kunszt malarski, przestrzenna wyobraźnia i niebanalne urozmaicenia dodawane przez artystę w architektoniczny krajobraz. Barwne kompozycje to jeden ze znaków rozpoznawczych jego twórczości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Dwurnik po prostu lubił malować polskie miasta i tę sympatię daje się wyczuć w powielanej wielokrotnie tematyce. „Plac Trzech Krzyży” jest klasycznym tego przykładem.