Dwurnik Edward (1943-2018) "Kraków" - poz. katalogowa 32 - XXI aukcja: sztuka współczesna

  • Cena wywoławcza: 58 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 2017

olej, płótno; 46 x 55 cm;

sygn. i dat. u dołu: 2017 / E. DWURNIK

sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2017 / E. DWURNIK / „KRAKÓW” / NR: IX - 2297 - 6876

Estymacja 60 000 - 90 000

Proweniencja:

kolekcja, prywatna, Polska

Do pracy dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.

Na popularność wedut Edwarda Dwurnika składają się m. in. kunszt malarski, przestrzenna wyobraźnia i niebanalne urozmaicenia dodawane przez artystę w architektoniczny krajobraz. Barwne kompozycje to jeden ze znaków rozpoznawczych jego twórczości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Dwurnik po prostu lubił malować polskie miasta i tę sympatię daje się wyczuć w powielanej wielokrotnie tematyce.