Duda-Gracz Jerzy (1941-2004) "Obraz 1762. Wieś Brzegi. Agata-studium" - poz. katalogowa 2 - XXI aukcja: sztuka współczesna

  • Cena wywoławcza: 35 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1994

olej, płyta; 76 x 55,5 cm;

sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ · 1762 / 94 ·

- nalepka autorska z opisem pracy: DUDA GRACZ / [adres] / WIEŚ BRZEGI / TYTUŁ OBRAZ 1762/AGATA·STUDIUM/ TECHNIKA OLEJ / WYMIARY 76 x 56 cm / CENA / SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1994/NR KATAL·AUTOR·1762 / UWAGI 1 WERNIKS·XII·1994·

- oznaczenia: V; 4 VIII [?]

Estymacja: 60 000 - 90 000

Proweniencja:

kolekcja rodziny artysty

Portret córki malarza to wyjątkowa propozycja dla kolekcjonerów. Tego typu przedstawienia członków najbliższej rodziny są rzadkością wśród dzieł artysty obecnych na rynku antykwarycznym. Finezyjnie i lekko przedstawiona postać młodej dziewczyny usytuowana jest w centralnej części obrazu. Warto zwrócić uwagę na ożywiające obraz akcenty turkusu i czerwieni. Szerokie plamy koloru, zarówno w partii tła, jak i samej postaci, wpisują się w charakterystyczną stylistykę Dudy-Gracza.