Dobrowolski Odo (1883-1917) "Lwów nocą" - poz. katalogowa 8

  • Cena wywoławcza: 9 000 zł
  • Estymacja: 11 000 - 15 000
  • sygnatura: sygn. p. d.: "Odo Dobrowolski"
  • Technika: pastel, gwasz / papier
  • Wymiar: 59,3 x 89 cm w świetle ramy

Proweniencja:

Nastrojowy miejski nokturn związanego ze Lwowem artysty. Dobrowolski szczególnie upodobał sobie motywy architektoniczne Paryża i Lwowa. Znakomicie posługiwał się techniką pastelu, akwarelą czy gwaszem. Oferowana duża kompozycja pięknie oddaje kontrasty światła i zimowego półmroku ujęte w motywie ruchliwej ulicy. Prace artysty znajdują się w zbiorach m. in. Lwowskiej Galerii Sztuki, Biblioteki Narodowej w Warszawie czy Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.