Dalí Salvador (1904-1989) "Z jednobarwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela" - poz. katalogowa 42 - XXI aukcja: sztuka współczesna

  • Cena wywoławcza: 7 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1973

Bez tytułu (wg Bretona/Despreza: LXXI)

litografia czarno-biała, japoński papier czerpany (dwie krawędzie rwane);

65 x 48 cm (kompozycja), ok. 76,5 x 54 cm (arkusz formatu „Jésus”);

sygn. p. d.: Dalí (ołówkiem);

monogram wiązany na płycie p. d.: G/DALI;

oznaczenie egzemplarza l. d.: 48/50 (ołówkiem)

Estymacja: 9 000 – 11 000

Proweniencja:

kolekcja prywatna, Barcelona

Wydawca: Jacques Carpentier (Editions Celami), Genewa;

Druk: Atelier Grapholith, Paryż

Literatura:

- Albert Field: s. 173, nr 73-7, E.

- Michler, Ralf; Löpsinger, Lutz W.; II: s. 153, nr 1399.

- Everling, Wolfgang; s. 187 (Sztuka pierdzenia w szacownym towarzystwie Ortwina).

Biografia: Dali Salvador (1904-1989)