Dalí Salvador (1904-1989) "Czyściec, Pieśń XX, z cyklu: Dante, Boska Komedia"

  • 3 500 zł

Datowanie: 1951-60 r.

drzeworyt barwny, bawełniany papier welinowy B.F.K. Rives;

ok. 24,5 x 18 cm (odcisk), ok. 33 x 26,2 cm (arkusz);

na odwrocie napis ołówkiem: #147913

Proweniencja:

kolekcja prywatna, Barcelona

Wydawca:

Editions d’Art Les Heures Claires, Paryż, 1962.

Literatura:

- Field, Albert: s. 195.

- Michler, Ralf, Löpsinger, Lutz W., II: s. 109, nr 1092.

Biografia: Dali Salvador (1904-1989)