Blum-Kwiatkowski Gerard Jürgen (1930-2015) "Obiekt przestrzenny" - poz. katalogowa 29 - XXI aukcja: sztuka współczesna

  • Cena wywoławcza: 8 000 zł
  • Estymacja:

metal; 32 x 31,7 x 12 cm;

sygn.: Jürgen Blum

Estymacja: 15 000 - 20 000

Proweniencja:

Artysta o fascynującej biografii i charyzmatycznej osobowości. Tworzył w Niemczech i Polsce. Był organizatorem Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, założycielem m. in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wolnej Akademii Sztuki w Hünfeld. Artystą nowatorskim, poszukującym, dla którego sztuka była specyficzną formą dialogu z odbiorcą. Prace Bluma-Kwiatkowskiego pozostają unikatowe na rynku dzieł sztuki.