Bielecki Władysław (1896-1942/43?) "Wawel: Kurza Stopa" - poz. katalogowa 20

  • Cena wywoławcza: 1 200 zł
  • Estymacja: 1 800 - 2 200
  • Datowanie: 1927 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "Wł. Bielecki del. et imp 927."
  • Technika: drzeworyt barwny
  • Wymiar: 32 x 27,7 cm w św. p-p.

napis autorski l. d.: "Wawel: Kurza Stopa. / oryginalny drzeworyt/."

Władysław Bielecki spośród technik graficznych szczególnie upodobał sobie drzeworyt barwny. Tworzył prace z motywami architektonicznymi i pejzażowymi. Ujęcia krakowskiego Zamku Królewskiego wykonane zostały z dużą starannością i warsztatowym dopracowaniem. Opisywane prace pochodzą z okresu, kiedy miała miejsce indywidualna wystawa artysty w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (zbiór prac pt. „Wieliczka). W 1927 roku malarz został uhonorowany nagrodą Polskiej Akademii Umiejętności, dwa lata później – srebrnym medalem na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu.