Beksiński Tomasz (1958-1999) "Zestaw czterech opowiadań: Rjo Negro Tom I, Rjo Negro II, Mi-ne-szunga, Chingasowie"

  • 13 000 zł

odręcznie opisane na stronach tytułowych, pismo maszynowe, autorskie ilustracje; format A5;

Rjo Negro Tom I: 77 str.; Rjo Negro II: 77 str,; Mi-ne-szunga: 101 str.; Chingasowie: 85 str.

Proweniencja:

- dar artysty

- kolekcja prywatna, Kraków

Stan zachowania:

przedarcia papieru

Unikatowy zestaw dziecięcych opowiadań człowieka legendy: wybitnego dziennikarza muzycznego, tłumacza języka angielskiego, osobowości radiowej. Trylogia opowiada historie wprost wyjęte z amerykańskich westernów. Są więc Indianie i bandyci, sceny pościgów i napadów. Rozbudowane opowieści pełne niespodziewanych zwrotów akcji, historie pobudzające wyobraźnię i bogate słownictwo, budzą podziw także ze względu na wiek młodego literata. Beksiński miał zaledwie dziesięć lat pisząc te historie. Każde z opowiadań jest ponumerowane (nawet do 100 stron), posiada spis treści i barwne ilustracje. Profesjonalizm i wyobraźnia zachwycają. Tego typu kolekcjonerskie perełki, niezwykle osobiste i pochodzące z okresu dzieciństwa to wyjątkowa rzadkość. Wielbiciele talentu i nietuzinkowej osobowości Tomasza Beksińskiego mogą poznać być może jedne z pierwszych poważnych literackich prób przyszłego dziennikarza.