Menu
Zamówienie

Wroniszewska Barbara (ur. 1956)

 

Artystka- malarka, zajmuje się także grafiką, rysunkiem, scenografią. Przez kilka lat pełniła funkcję prezesa kulturotwórczego stowarzyszenia „FOKUS”. Efektem pracy , był między innymi, udział w dwóch programach TVP „Rower Błażeja” i „Teatr jak życie”.  Brała udział w pracach nad scenografią – w zakresie malarstwa- do filmu „Muzyka, miłość i wojna” w reżyserii Marthy Coldige. Jest autorką scenariusza do spektaklu ulicznego „Białe Wiedźmy” zrealizowanego w Zielonej Górze. Była redaktorem naczelnym i współtwórcą periodyku „Głos Zbąszynia” oraz pisma artystycznego „ARTIKĄT”. Grupa Poetycko-Muzyczna „Kazamaty” to czas pięciu lat bardzo ścisłej i owocnej pracy twórczej.  Współpracowała z WPHW w Zielonej Górze, które zaprezentowało jej prace na wystawie zorganizowanej dla państw nadbałtyckich oraz z ówczesnym ARPIS-em, działającym na obszarze całej Polski. Prowadzi autorską pracownię malarstwa artystycznego. Ma za sobą współpracę w zakresie wielu projektów artystycznych.

Miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.  Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego. Dzieła Barbary Wroniszewskiej znalazły uznanie na rynku aukcyjnym dzieł sztuki. Obrazy artystki znajdują się w zbiorach państwowych, u osób prywatnych i prawnych. Prace malarki znalazły uznanie także poza Polską np. w Niemczech, Francji, USA, Wielkiej Brytanii  czy Holandii.

Malarstwo Barbary Wroniszewskiej jak sama mówi „to prosty zachwyt nad istnieniem… umiłowanie życia takiego jakie jest…w mojej sztuce istotne jest tu i teraz, jest to punkt w którym buduje się przeszłość i przyszłość. Moje istnienie jak każde oparte jest na uczuciach, emocjach wplecionych w dynamikę czasu.” Swoją sztukę opiera na dwóch filarach -prawdzie i wolności- które według artystki są podstawą każdego dzieła. Mottem Barbary Wroniszewskiej są słowa Marca Chagalla… „wszystko w sztuce powinno być zgodne z pulsowaniem naszej krwi z całą naszą istotą,  nawet nieświadomą.

 

Wybrane wystawy indywidualne:

2020 - Centrum Praskie Koneser – Filtrownia  „Galeria Dom Ze Sztuką” , Warszawa.

2019 - Galerie Zaansgroen, Zaandam, Holandia

2019 - Galeria Rio, Kraków.

2019 - Galeria Piecowa, Warszawa

2018 - Galeria Epicentrum, Chełmek

2018 - Galerie Zaansgroen, Zaandam, Holandia

2018 - Galeria Centrum-  NCK, Kraków

2017 - Muzeum Marcina Rożka, Wolsztyn

 

Wystawy zbiorowe:

2021 - 7 Miedzynarodowe Biennale Obrazu Quadro Art – Łódź

2020 - De Fabriek Zaandam – „Cov-19”

2020 - Galeria Raven Kraków „Mały Format”

2020 - Pałac Sztuki Kraków „Salon Bożonarodzeniowy”

2019 - Galeria Panorama Dwór w Tomaszowicach „Art Meetings – Świat do góry nogami”

2019 - Pałac Sztuki Kraków „Krakowskie spotkania artystyczne DIALOGI – rozpasanie i asceza”

2019 - BWA Tarnów „Salon Wiosenny”

2019 - Galeria Raven Kraków „Mały Format”

2019 - Pałac Sztuki Kraków „Salon Bożonarodzeniowy”

2018 - BWA Tarnów „Salon Wiosenny”

2018 - Galeria Raven Kraków „Mały Format”

2018 - Pałac Sztuki Kraków „Salon Bożonarodzeniowy”

2017 - BWA Tarnów „Salon Wiosenny”

2017 - Galeria Centrum NCK, Kraków „Obraz i Słowo w kręgu poezji”

 

Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski