Kompozycja ( praca wycofana )

ID: 3381

60 x 80 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. prawy bok: Abakanowicz

PRACA WYCOFANA Z AUKCJI

Niekwestionowany autorytet polskiej i światowej rzeźby współczesnej. Jej twórczość obecna jest w prestiżowych muzeach i kolekcjach na całym świecie. Rzeźbiarskie prace Magdaleny Abakanowicz rozwinęły sposób myślenia o procesie twórczym i formach, w jakich może zostać ujęty. Warto jednak pamiętać, że w dorobku artystki znajdują się również prace malarskie i rysunkowe. Po ukończeniu studiów w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, tworzyła duże obrazy techniką gwaszu. Abstrakcyjna „Kompozycja” to przykład mniej znanych malarskich dokonań artystki. Obraz spoza głównego nurtu działalności rzeźbiarki, daje wyobrażenie o sposobie myślenia o barwie i jej roli w dziele sztuki.