Kompozycja abstrakcyjna

ID: 4459

Proweniencja

33,5 x 44,5 cm w św. p-p.

technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "włodarski"

Lwowski artysta zafascynowany był geometryzacją, uproszczeniem form charakterystycznymi dla kubizmu, inspirował się surrealizmem, futuryzmem i folklorem. W jego obrazach znajdziemy kompozycje bliskie abstrakcji, ale też takie, gdzie przedstawione motywy cechuje prostota ujęcia. W opisywanej, sygnowanej przez artystę pracy kształty wymykają się sztywnym regułom geometrii. Ich miękkie kontury i widoczna lekkość, z jaką artysta budował kompozycję obrazu, dają przyjemny efekt.