W karczmie

ID: 401

72 000 zł

Proweniencja

20,5 x 27 cm

olej/deska mahoniowa

"I po co myśmy tam jechali! Malarze polscy w Monachium":

– Muzeum Okręgowe w Suwałkach (5.05.–31.08.2005)
– Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (4.03.–30.04.2006)
– Muzeum Okręgowe w Lesznie (12.05.–2.07.2006)
– Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, „Zamek Książ” (8.07.–17.09.2006)

Obraz reprodukowany: Fałtynowicz Z., Ptaszyńska E., Malarze polscy w Monachium, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Suwałki 2005, s. 84 (il. barwna).

na odwrocie nalepki wystawowe: I po co myśmy tam jechali! Malarze polscy w Monachium Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Muzeum Okręgowego w Lesznie, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA „Zamek Książ”

Pełen dynamizmu, wielokrotnie wystawiany obraz „W karczmie”, pokazuje zamiłowanie Stanisława Grocholskiego do realistycznych scen rodzajowych. Artysta przez wiele lat mieszkał w Monachium, a następnie w Stanach Zjednoczonych. Grocholski pasjonował się wsią huculską. Scenę gry w karty można zaliczyć do charakterystycznych prac artysty.