Młyn wodny w Dziekanowie, 1985

ID: 4429

Proweniencja

54,5 x 74,2 cm w św. p-p.

akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "WIKTOR ZIN 1985"

Datowanie

1985

Oferowana zimowa kompozycja zwraca uwagę nasyconą plamą barwną i dekoracyjnym przedstawieniem. Dla miłośników twórczości artysty atutem z pewnością jest historia wystawiennicza dzieła (zgodnie z informacją zamieszczoną na pracy). Obraz charakteryzuje się okazałym formatem i typowym dla artysty motywem architektonicznym.

na odwrocie autorska nalepka ze szczegółowymi informacjami o pracy: „AUTOR – WIKTOR ZIN Wiktor Zin / TEMAT Młyn wodny w Dziekanowie / „woda żywa” / TECHNIKA akwarela / WYMIARY 75 x 55 „TORSCHON” / DATA – MIEJSCE Fundacja St. Staszica Diakonów / młyn dziś nieistniejący / UWAGI: Wystawa Nowy Jork, Detroit / reprodukowany ”Panorama śląska / książka „Strzęp złotogłowiu” / własność minister [imię i nazwisko]”