Troll

ID: 3514

69 x 49 cm w świetle ramy

serigrafia barwna/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 97" (ołówkiem)

Datowanie

1997

Artysta posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej. Budowany jest on w oparciu o matematyczną dokładność, oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty. Nie mają one jednak formy regularnej, ale są odcięte, niepełne. Pozornie niedokończone kompozycje, a jednocześnie staranność i precyzja prowadzonych linii dają w efekcie interesujące połączenie.

tytuł i oznaczenie edycji l. d.: "„Troll” 4/40" (ołówkiem); napis u dołu: "serigrafia" (ołówkiem)