35

Skąpy i zagubiony, Piekło, Pieśń VII, z cyklu: Dante, Boska Komedia

ID: 4308

8 000 - 10 000 zł

25 listopada 2021 godz. 18:00

Proweniencja

30,6 x 23,2 cm w św. p-p. (arkusz)

drzeworyt barwny/papier B.F.K. Rives

Sygnatura

sygn. p. d.: "Dali" (czerwoną kredką)

Salvador Dali. Catalogue Raisonné of Etchings and Mixed-Media Prints 1924-1980. Edited by Ralf Michler and Lutz W. Löpsinger, Prestel, Munich - New York 1995, 1039-1138.

oznaczenie edycji l. d.: "3/150" (czerwoną kredką);

- wklejka z wydrukowanym napisem: "Salvador Dali / Title: “Der Geizige und Verlorene” / Erste Ausgabe, c. 1960 jh. Original Holzschnitt “Hölle-7” aus “Dantes Göttliche / Komödie” / Rote Wachsmalstift signiert und nummeriert #3/150, B.K.F. Rivespapier. / Literatur: Michler / Löpsinger 1039-1138."