Prorok Izajasz - praca dwustronna

ID: 3689

Proweniencja

kolekcja prywatna, Francja

35,3 x 26 cm

litografia barwna/papier welinowy

Cain, Julien, and Mourlot, Fernand, Chagall Lithograph [I], André Sauret, Monte Carlo 1960, p. 149-160, nr 141 + 146.

Barwna litografia wydana przez paryską pracownię Murlota dla Teriade w Paryżu. Chagall wykonał ją dla specjalnego wydania magazynu Verve o tematyce biblijnej. Na potrzeby tego wydania Chagall skomponował 18 pełnostronicowych kolorowych litografii i 12 czarno-białych. W swojej „Biblii I” Marc Chagall skupił się na postaciach ze Starego Testamentu, przykładowo prorokach i królach. Cztery lata później, w 1960 roku, wydany został kolejny numer „Ilustracji do Biblii”, zawierający 24 barwne litografie.

na odwrocie czarno-biała kompozycja figuralna oraz napis ołówkiem: "141"; Praca posiada ekspertyzę podpisaną przez Kunsthandlung Pistor w Rodenbach (Niemcy).