Morfem X2

ID: 2329

69,2 x 49,5 cm w świetle ramy

autolitografia

Sygnatura

sygn. p. d.: "NATALIA LL"

Natalia Lach-Lachowicz to jedna z najważniejszych polskich artystek. Malarstwo, fotografia, performance, film eksperymentalny – to zaledwie kilka form jej artystycznej działalności. Aktywnie uczestniczyła w ruchu feministycznym. Zdobyła szeroką popularność. Prace artystki nawiązują do sztuki konceptualnej czy body-artu. W latach 70. wykonała m. in. instalacje inspirowane pop-artem, o silnym ładunku erotycznym („Fotografia intymna”).

„Morfem X2” to projekt powstały w tej dekadzie. W 1977 roku artystka wyjechała na trzy miesiące do Stanów Zjednoczonych w ramach stypendium Fundacji Kościuszkowskiej. W tekstach z tego okresu przedstawia m. in. swój program artystyczny („Permafo i inni”) i rozwój ruchu feministycznego w sztuce („Tendencja feministyczna”). W tym roku odbyły się także trzy wystawy indywidualne Lach-Lachowicz w BWA w Białymstoku, Galerii Milchstrasse we Freiburgu i Galerii Labirynt w Lublinie. Oprócz tego, swoje prace prezentowała na wystawach m. in. w Genewie, Montrealu czy Toronto.

napis i dat. l. d.: "MORFEM X2 / 1977"

David

CENA : 6 200 zł