Eroica. Toy Soldiers Set. Studium

ID: 22

9 000 zł

30,5 x 39,8 cm

odbitka fotograficzna Lambda/papier fotograficzny

Sygnatura

sygn. p. d.: „Zbigniew Libera”

Datowanie

opisany i datowany l. d.: „EROICA STUDIUM 1997 / KOLOR”

Unikalne, nie eksponowane wcześniej studium fotograficzne, przedstawiające pierwotne, wykonane ręcznie przez Liberę modele figurek do pracy „EROICA. Toy Soldiers Set”. Finalna wersja została odlana w brązie w Nowym Jorku w 1998 roku. Tam też została zaprezentowana po raz pierwszy w Guy McIntyre Galey. W Polsce można było ją zobaczyć dopiero jedenaście lat później na retrospektywnej wystawie Zbigniewa Libery w warszawskiej Zachęcie. Rzeźba wchodziła w skład słynnego cyklu "Urządzenia korekcyjne", mającego swój debiut w 1996.

Zbigniew Libera, pod red. D. Monkiewicz, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2009.

Libera Z., Art of Liberation. Studium prasoznawcze 1988-2018, t. 2, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2020.

oznaczenie edycji u dołu: "2/5"

David

CENA : 6 200 zł