Enigma, z cyklu Czarno na białym

ID: 3732

Proweniencja

177 x 67 cm

tusz/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany p. d. (w kompozycji): "· CZARNO NA BIAŁYM · ENIGMA · BARBARA WRONISZEWSKA, KRAKÓW · 13. Październik’ 19"

Datowanie

2019

Artystka z powołania i wyboru. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, scenografią. Jej twórczość charakteryzuje się szerokim wachlarzem stosowanych technik malarskich i kompozycyjną różnorodnością dzieł. Niezależnie czy są to formy abstrakcyjne czy malarskie obiekty, łączące słowo i obraz, zawsze są rezultatem pełnej wrażliwości refleksji nad światem i człowiekiem.

Barbara Wroniszewska jest autorką tomików wierszy „12 łabędzich piór” i „W stronę słowa” oraz scenariusza spektaklu ulicznego ”Białe Wiedźmy”, zrealizowanego w Zielonej Górze. Wśród jej licznych projektów artystycznych warto wymienić współpracę scenograficzną do filmu „Muzyka, wojna i miłość” Marthy Coolidge, redakcję pisma literacko-artystycznego „ARTIKĄT” czy działalność (jako współzałożycielka i prezes) Stowarzyszenia „Fokus”. Aktywnie uczestniczy w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Prace artystki obecne są w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.