Kałucki Jerzy (ur. 1931) "Troll"

  • 4 300 zł

  • Datowanie: 1997 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 97" (ołówkiem)
  • Technika: serigrafia barwna/papier
  • Wymiar: 69 x 49 cm w świetle ramy

tytuł i oznaczenie edycji l. d.: „Troll” 4/40 (ołówkiem);

napis u dołu: "serigrafia" (ołówkiem)

Artysta posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej. Budowany jest on w oparciu o matematyczną dokładność, oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty. Nie mają one jednak formy regularnej, ale są odcięte, niepełne. Pozornie niedokończone kompozycje, a jednocześnie staranność i precyzja prowadzonych linii dają w efekcie interesujące połączenie.