Ziemski Rajmund (1930-2005) "Pejzaż 7"

  • 19 700 zł

  • Datowanie: 1985
  • sygnatura: sygn. l. d.: "R. ZIEMSKI"
  • Technika: olej / płótno
  • Wymiar: 62,2 x 41,2 cm

na odwrocie napis autorski: RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 7 / 62 X 41 / 1985

na krośnie oznaczenia: 7174/1

Proweniencja:

Ognista czerwień, pomarańcz, plamy chłodnego błękitu, bieli, zieleni - fascynująca mieszanka barw o nieoczywistych kształtach zamkniętych w kompozycji „Pejzaż 7” z 1985 roku. Gęste pokłady olejnej farby i widoczna ekspresja kładzionych plam bliskie są sztuce informel, tak ważnej dla twórczości artysty. Znakomity profesor akademicki zajmował się zagadnieniami barwy i materii dzieła sztuki. W swoich kompozycjach abstrakcyjnych z upodobaniem łączył kontrastowe kolory. W latach 80., kiedy powstała omawiana praca, artysta uczestniczył w wystawach „75 lat warszawskiej ASP”, „Widzenie natury” czy „W hołdzie Witkacemu”.