Rudowicz Teresa (1928-1994) "Kompozycja"

  • Cena wywoławcza: 5 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1977

technika własna, kolaż, sklejka; 16,2 x 12,2 cm;

sygn. i dat. na odwrocie: T Rudowicz / 1977 r.

Proweniencja:

W swojej twórczości członkini II Grupy Krakowskiej czerpała inspiracje z surrealizmu, taszyzmu czy malarstwa abstrakcyjnego. Na przełomie lat 50. i 60. rozpoczęła tworzenie charakterystycznych kolaży. Pochodząca z II poł. lat 70 kompozycja to przykład rozpoznawalnego stylu artystki. Obiekty Teresy Rudowicz to specyficzne mikroświaty. Na niewielkich formatach umieszczała bogactwo elementów: drobne przedmioty codziennego użytku, fragmenty manuskryptów czy fotografie.