Kraupe-Świderska Janina (1921-2016) "Fontanna"

  • 1 850 zł

  • Datowanie: 1994 r.
  • sygnatura: sygn. p. d.: "J. Kraupe"
  • Technika: gwasz/papier
  • Wymiar: 67 x 46,5 cm

dat. na odwrocie: "1994"

Kraupe-Świderska w swojej twórczości upodobała sobie to, co nieuchwytne i zmienne. Dużą rolę w jej malarstwie odgrywał znak i symbol. Różnorodne zainteresowania artystki: muzyką, filozofią, kulturą Dalekiego Wschodu, astrologią, surrealizmem przekładają się na niezwykle ciekawe kompozycje. Typowym dla Kraupe-Świderskiej zagadnieniem był problem zmienności, ciągłych metamorfoz.