Prognose

ID: 3210

80,3 x 60 cm

serigrafia/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 1999 (ołówkiem)

Datowanie

1999

Jerzy Kałucki posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej. Budowany jest on w oparciu o matematyczną dokładność, oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty.

napis u dołu: serigraphié (ołówkiem); oznaczenie egzemplarza l. d.: „Prognose” 8/35 (ołówkiem)