Fabijański Poraj Stanisław Ignacy (1865- 1947) "Kwiaty"

  • 3 800 zł

akwarela, pastel, tektura; 34,4 x 49,6 cm;

sygn. l. g.: St. Fabijański;

na odwrocie fragment pieczęci: MAGAZYN … / R. Alek… / KRAKÓW oraz nalepka aukcyjna

Proweniencja:

- zakup Desa Kraków (lata 80.)

- kolekcja prywatna, Kraków

Subtelne, pełne uroku przedstawienie martwej natury w wykonaniu urodzonego w Paryżu artysty. Choć popularniejszym motywem w malarstwie Fabijańskiego były weduty i zabytkowa architektura, to oferowana tematyka jest doskonałym urozmaiceniem jego dorobku. Obrazy Fabijańskiego wzbogacają zbiory m. in. w Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie czy Lwowskiej Galerii Obrazów.