Jachtoma Aleksandra (ur. 1932) "Kompozycja"

  • 2 500 zł

gwasz, papier; 20,5 x 14,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: "A JACHTOMA 1997" (ołówkiem)

Proweniencja:

Kolor i światło to główne narzędzia języka malarskiego Aleksandry Jachtomy. W jej twórczości dostrzega się nawiązania do malarstwa Henryka Stażewskiego. Bogactwo tonacji kolorystycznych widocznych w prezentowanej pracy ujmuje subtelnością i szczególną poetyckością przekazu. Wyjątkowe wyczucie plamy barwnej nadaje kompozycji harmonii.