Żurawski Stanisław (1889-1976) "Akt"

  • 5 900 zł

  • sygnatura: sygn. u dołu: "St. Żurawski"
  • Technika: olej/płótno naklejone na tekturę
  • Wymiar: 48,5 x 68,5 cm w świetle ramy

Autor pejzaży, kompozycji figuralnych, ale przede wszystkim aktów. Obraz przedstawia malarską wariację na temat kobiecego piękna z wykorzystaniem kompozycji horyzontalnej. Ciemne tło kontrastuje z ciałem młodej dziewczyny. Z kolei mocniejsze akcenty czerwieni ożywiają statyczną, pełną spokoju scenę.