Velten Wilhelm (1847-1929) "Koński targ"

  • 57 500 zł

  • sygnatura: sygn. p. d.: "W.Velten / München"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 55,4 x 80,4 cm

u dołu ramy tabliczka z opisem pracy: "WILLEM VELTEN, MUNICH / „THE HORSE MARKET”

na odwrocie nalepki z oznaczeniami: "1689" i "A6091"

Znakomity malarz urodzony w Petersburgu, większość życia związany z Monachium (zamieszkał tam w 1870 roku). Prace artysty wzbogacają zbiory muzeów w Buffalo w Stanach Zjednoczonych, Galerii Miejskiej i Galerii Narodowej w Monachium czy Galerii Narodowej w Pradze. Na polskim rynku antykwarycznym stanowią unikat. Velten specjalizował się w malarstwie rodzajowym, scenach z polowań i życia żołnierzy. Wysokiej klasy artystycznej XIX-wieczny obraz artysty powstał w okresie monachijskim. Scena końskiego targu charakteryzuje się dynamicznością i interesującą kompozycją. Zwraca uwagę stonowana kolorystyka pracy.