Twardowski Lech (ur. 1952) "Projekt 1"

  • 1 300 zł

  • Datowanie: 1994 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "Lech Twardowski / Wrocław 1994"
  • Technika: technika mieszana
  • Wymiar: 21,5 x 21,5 cm

Artysta malarz, performer, organizator projektów malarskich w przestrzeni miasta. Tworzy za pomocą różnych technik i mediów, współpracuje z muzykami, interesuje się przestrzenią teatralną. Lech Twardowski dwanaście lat mieszkał w Paryżu, następnie w 1995 roku na stałe związał się z Wrocławiem. Prezentowane obiekty powstały rok wcześniej. Niewielki wymiar prac jest nietypowy dla artysty, który często maluje na dużych formatach. W 1994 roku miała miejsce multimedialna akcja malarska artysty - Opera przeniesiona, zaprezentowana na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w Opolu.