Roy Reinhard (ur. 1948) "Kompozycja geometryczna"

  • 4 750 zł

  • Datowanie: 1984 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "R84"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 70 x 100 cm

Dorobek artystyczny niemieckiego artysty obejmuje m. in. malarstwo, rzeźbę i fotografię. Roy odwołuje się do sztuki konkretnej. Tworzy kompozycje za pomocą rastera punktowego (barwnych kropek, linii), który daje wrażenie przestrzenności i iluzorycznej głębi. „Kompozycja geometryczna” pokazuje nieco inne spojrzenie artysty, który tym razem motywem przewodnim uczynił abstrakcję geometryczną. Prace Roya znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce i za granicą.