Roy Reinhard (ur. 1948) "Czerń i biel"

  • 10 400 zł

  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "R84"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 79,5 x 90 cm

Dorobek artystyczny niemieckiego artysty obejmuje m. in. malarstwo, rzeźbę i fotografię. Roy odwołuje się do sztuki konkretnej. Tworzy kompozycje za pomocą rastera punktowego (barwnych kropek, linii), które dają wrażenie przestrzenności i iluzorycznej głębi. „Czerń i biel” pokazuje nieco inne spojrzenie artysty, który tym razem motywem przewodnim uczynił abstrakcję geometryczną. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce i za granicą.