Robakowski Józef (ur. 1939) "Przyjaciele"

  • 2 950 zł

  • Datowanie: 1980 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "J. Robakowski / 80"
  • Technika: fotografia czarno-biała
  • Wymiar: 45,2 x 56,3 cm w świetle ramy

Fotografia to obszar intensywnych poszukiwań i artystycznych prowokacji Józefa Robakowskiego. Artysta tworzył fotoobiekty, eksperymentował z formą i językiem fotografii, był współzałożycielem Grupy Krąg, grupy Zero-61 czy Warsztatu Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł. Przedstawiona praca to przykład fotografii klasycznej, portretowej, odbiegającej od awangardowego stylu artysty.