Podrazik Władysław (ur. 1953) "Epifania"

  • 16 000 zł

  • Datowanie: 2005/2006 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "WŁADYSŁAW PODRAZIK 2005/6 / EPIFANIA / OLEJ - 140 X 85"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 140 x 85 cm

Biografia: Podrazik Władysław (ur. 1953)

Władysław Podrazik urodził się w 1953 roku w Jodłowej (woj. podkarpackie).

Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. prof. Stanisław Rodziński  i prof. Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”). Do indywidualnych wystaw artystycznych Władysława Podrazika zaliczają się m. in. ekspozycje w Galerii Pro-Arte w Wiedniu (1990 r.), Galerii Zapiecek w Warszawie (1992 r.), Galerii Zamkowa w Lublinie (1994 r.), a także Starmach Gallery, Galerii Pryzmat i Galerii „Krypta u Pijarów” w Krakowie. Artysta uczestniczył także w zbiorowych wystawach m. in. w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Bejrucie (Contemporary Polish Art, La Galerie ALWANE) i Genewie (Międzynarodowe Targi Sztuki Europ-Art '09).